یکشنبه, مرداد 23, 1401
صفحه ورود بازتاب رسانه‌ها مجله داوود از همين آدمهاست جهانگرد ايراني

داوود از همين آدمهاست جهانگرد ايراني

گاهي براي «پسر خاله شدن» با آدمها، نوشيدن يك فنجان اي، بسنده مي‌كند؛

داود از همين آدمهاست

همين كه ليوان چايت ته كشيد و واپسين بازمانده‌ي قطره‌هاي چاي را به گلويت ريختي با كنار دستي‌ات، خويشامند مي‌شوي! انگار نه انگار كه تو او را همين چند دقيقه‌ي پيش ديده بودي! فاصله‌ها به سادگي نوشيدن همين يك فنجان چاي كنار مي‌روند و تو پيش خودت خيال مي‌كني نكند پيش از اين او را جايي ديده‌ام؟!!!!!!!

داوود از همين آدمهاست. بيرون از اينجا شايد داوود نصيري صدايش كنند يا نمي‌دانم در مثل آقاي جهانگرد، مرد خانواده دوست، پدر مهربان و يا ورزشكار يا هر چيز ديگر اما اينجا در دفتر «هفته نامه امرداد» او داوود است. به همين سادگي!
او نشسته است اينجا تا از سفرش بگويد. از سفري كه از بن و ريشه با همه‌ي سفرهاي گيتي تفاوت دارد. شگفت آور است اما نه شباهتي به دور دنيا در هشتاد روز دارد و نه به بيست هزار فرسنگ زير دريا.
اين سفر حتا به سفر به ماه هم شبيه نيست. اين يك سفر خانوادگي است كه مينا كاشانچي، داوود نصيري زن و شوهر در كنار پسر و دخترشان اورمزد و آرميئتي با آرمان رساندن پيام آشتي و دوستي به مردم جهان پايه‌ريزي‌اش كرده‌اند......... او مي گويد: براي من اين انديشه‌ي آدمهاست كه ارزشمند است و اگر راه افتادم كه دور گيتي را بگردم به اين شوند (دليل) است كه دوست دارم يك انديشه‌ي درست را كسترش دهم. انديشه عشق و دوستي را. از او مي‌پرسم چرا پياده؟ ......

بقيه گفتمان در هفته نامه امرداد شنبه 30 آذر ماه 1387 خورشيدي - خورداد ايزد و آذر ماه 3746 زرتشتي شماره 199

افزودن نظر

خواهش ميكنم ديدگاهي را بپذيريد كه ديدگاه‌هاي ديگر را گرامي مي‌دارد و نقطه نظرهاي ديگر را فقط تحليل ميكند و با آنها بدون پي ورزي (تعصب) روبرو ميشود، زيرا آن نقطه نظري كه به ظاهر اشتباه به نظر مي‌رسد شما را به فكر وا مي‌دارد كه به چشم اندازي درست بيانديشيد؛ پس شما بوسيله اين ديدگاه غلط به سمت نگرشي درست هدايت مي‌شويد. من از شما مي‌خواهم: «اگر نميتوانيد نيكي كسي را مورد ستايش قرار دهيد سكوت كنيد و او را سرزنش نكنيد.» وقتي دو نفر با هم تفاهم ندارند، چطور شما مي‌توانيد بگوييد كه كداميك بد است و كدام يك خوب؟ ستايش نكنيد، محكوم نكنيد، همه چیز اوست...


کد امنیتی
بازنشانی

قدرت گرفته از جی‌کامنت فارسی ، ترجمه و بازنویسی : سی‌ام‌اس فارسی

موسسه بین المللی زايش و بالش www.ZayeshBalesh.org
مشاوره بازاریابی www.victorbusiness.com
پست الکترونیک info@zayeshbalesh.org
پيام رسان 30000088883197

پيام عشق و دوستي

ما هم اکنون اینجا هستیم
پیام آوران عشق و دوستی

Translate

English French German Italian Russian Spanish Turkish

حاضرین در سایت

ما 1 مهمان آنلاین داریم