• سخنرانی در دانشگاه بجنورد در زمینه کارآفرینی
چهارشنبه, خرداد 17, 1402
صفحه ورود بازتاب رسانه‌ها دوستي انسان با خدايش و آشتي با خودش

دوستي انسان با خدايش و آشتي با خودش

جهانگرد ايراني

خبرگزاري موج - روزگذشته و با دو هدف شناخت بيشتر روي فرهنگهاي ديگر و رساندن پيام دوستي انسان با خدايش و آشتي

با خودش، خانواده چهار نفري آقاي نصيري سفر با پاي پياده دور دنياي خود را با حركت به سمت كشور تركيه آغاز كردند

به گزارش خبرنگار موج، داوود نصيري پدر اين خانواده، در خصوص اين سفر مي گويد: ما در اين لحظه به نوعي خاص و يكنواخت با افكار و عادتي پرورش يافتيم، مغزهاي ما چنان در بند يكنواختي هستند كه قادر نيستند به امور، از زاويه اي نو بنگرند.
وي مي افزايد: اين طرز فكر برايمان بدبختي، رنج و گرفتاري بوجود آورده است، اين زندگي ماشيني دارد ارباب خالق خود مي‌شود و رابطه بين انسان ها كم شده، همه چيز مصنوعي شده، شبانه روز در وحشت و نگراني، ترس، دلهره، اضطراب به سر مي‎بريم. افكار منفي و پليد هـم تا دلتان بخواهـد در مسير زندگي وجود داشته و صدمات بزرگي چون روحي و مغـزي را بوجود مي‌آورد.
نصيري اعتقاد دارد: اين زندگي بزودي همه را نابود مي‌كند، اگر سريع به خودمان نياييم و از نو آنرا نسازيم. بايد دگرگوني عظيم در ساختار حركتي زندگيمان، انديشه‌مان انجام دهيم و از نعمت ها و نيروهايي كه خداوند در اختيارمان گذاشته كمال استفاده را بكنيم.
خبرگزاری موجوي ادامه مي دهد: ما از اول اينطور كه هستيم به دنيا نيامديم اين چرخ زمانه بوده كه تمام بال و پر ما را كنده و از ما يك انسان بي هويت بوجود آورده و اين تصوير زشت زندگي امروز است. بايد با بينشي عميق‌تر از پيش به خود بنگريم، بايد چاره‌اي اساسي انديشيد كه بصورت مقطعي نباشد. به همين منظور، مدت زيادي است كه در زمينه «خود شكوفايي انسان» براي بهتر زيستن و رفع بحرانهاي زندگي كه «چه كند تا زندگي كند نه فقط زنده باشد» بطور ريشه‌اي پژوهشي داشته‌ام. سمينارهاي بسياري در ايران برگزار كردم. از سال 79 مشغول نوشتن كتابي در اين مورد شدم. حال تصميم دارم به خارج از ايران و به دو منظور شناخت بيشتري روي فرهنگهاي ديگر و رساندن پيام دوستي انسان با خدايش و آشتي با خودش در قالب همايش و كارگاهاي آموزشي با پيام بياييم با خدا آشتي كنيم و دل خود را به او بسپاريم( نه بصورت شعار بلكه با برنامه‌ريزي ) سفر كنم.
وي اين سفر را حاصل پنج سال برنامه ريزي مي داند و مي گويد: باور بفرماييد من به عنوان « داوود » محال است كه بتوانم گامي را بردارم و يا حرفي را بزنم؛ اما يقين دارم كه بيستون را عشق كند و شهرتش را فرهاد برد، آري كه عشق آسان نمود اول، ولي افتاد مشكلها. خدا را شاهد و گواه مي‌گيرم كه عاشق همين مشكلهايش هستم.
نصيري با تاكيد بر اينكه از سال 1987 درباره راه بهتر زيستن انسان پژوهش كرده است،‌ اضافه مي كند: تا اين زمان هيچ بخش خصوصي يا دولتي به من كمك نكرده است، من به هيچ جايي وابسته نيستم و البته فقط تعدادي افراد حقيقي در اين راه مرا ياري رساندند.
وي در خصوص پيام اين سفر گفت: ما با پيغام عشق، عشق، عشق و فقط عشق سفر مي‌كنيم، در اين سفر از پنج قاره عبور خواهيم كرد و به اين ترتيب با داستانهاي شما آشنا مي‌شويم، شمايي كه عاشق و مهربان هستيد، پس ما در اين سفر تنها نيستيم زيرا شما با ما هستيد.
نصيري ادامه داد: مدتها در ميان فرزانگان و عارفان بودم كساني كه عشق‌شان را در زمين براي مردم، احساسهاي آنها و حوادثي كه براي آنها رخ مي‌داد صرف كردند بطوريكه براي بسياري غير قابل فهم بود، اين جريانات مرا به سمت اين سفر بزرگ و باشكوه هدايت كرد.
وي با بيان اينكه همه چيز از سال 2002 آغاز و تخم اين انديشه در ذهن من كاشته شد، بيان كرد: براي پيدا كردن ناشناخته‌ها و چيزهاي غير قابل دسترس به اين سفر دست زدم تا تجربياتي بزرگ كسب كنم و روح خود را در مسير پرورش دهم.
يادور مي شود كه مسير سفر و سفرنامه، مصاحبه‌ها و سمينارهايي كه در آينده در اين سفر برگزار مي شود در وب سايت انگليسي – فارسي زايش و بالش(www.GodLoveGod.org) و خبرگزاري موج درج خواهد شد. - تاريخ: 1386/03/15

افزودن نظر

خواهش ميكنم ديدگاهي را بپذيريد كه ديدگاه‌هاي ديگر را گرامي مي‌دارد و نقطه نظرهاي ديگر را فقط تحليل ميكند و با آنها بدون پي ورزي (تعصب) روبرو ميشود، زيرا آن نقطه نظري كه به ظاهر اشتباه به نظر مي‌رسد شما را به فكر وا مي‌دارد كه به چشم اندازي درست بيانديشيد؛ پس شما بوسيله اين ديدگاه غلط به سمت نگرشي درست هدايت مي‌شويد. من از شما مي‌خواهم: «اگر نميتوانيد نيكي كسي را مورد ستايش قرار دهيد سكوت كنيد و او را سرزنش نكنيد.» وقتي دو نفر با هم تفاهم ندارند، چطور شما مي‌توانيد بگوييد كه كداميك بد است و كدام يك خوب؟ ستايش نكنيد، محكوم نكنيد، همه چیز اوست...


کد امنیتی
بازنشانی

قدرت گرفته از جی‌کامنت فارسی ، ترجمه و بازنویسی : سی‌ام‌اس فارسی

موسسه بین المللی زايش و بالش www.ZayeshBalesh.org
مشاوره بازاریابی www.victorbusiness.com
پست الکترونیک info@zayeshbalesh.org
پيام رسان 30000088883197

پيام عشق و دوستي

ما هم اکنون اینجا هستیم
پیام آوران عشق و دوستی

Translate

English French German Italian Russian Spanish Turkish

حاضرین در سایت

ما 2 مهمان آنلاین داریم